تابش:‌ فغانی ما را بهم ریخت

تابش:‌ فغانی ما را بهم ریخت
تابش:‌ فغانی ما را بهم ریخت

به گزارش سپاهان اف سی مسعود تابش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص بازی دیشب سپاهان مقابل پدیده گفت: ما قرار گذاشته بودیم کمتر صحبت کنیم تا انشالله فضای سالمی به وجود بیاید اما شما خودتان شب گذشته قضاوت‌ها را در سطح لیگ برتر فوتبال ایران دیدید. نمی‌توانیم بگوییم فغانی ضعیف است و قوانین را نمی‌داند. او در شروع بازی تیم ما را با آن پنالتی عجیب و غریب به هم می‌ریزد. همه کارشناسان داوری هم آن را دیدند و نظر دادند. یا قضاوت‌ها در بازی‌های دیگر. چه بگوییم؟ بحث قهرمانی است. باید شرایط مساوی برای همه فراهم شود. من متعجبم که این اتفاقات چگونه می‌افتند.

تابش در ادامه گفت: در هر بازی تق و تق و تق احکام می‌آید که باید چند ده میلیون جریمه بدهم. در ورزشگاه‌ها چند ده هزار نفری به مدت 3-4 ساعت و به صورت ریتمیک و با آهنگ و موزیک به ما فحاشی کردند. نمی‌دانم اینها چگونه است. آیا رفتارها عادلانه، یکسان و برابر است؟

وی افزود:‌ ما چطور باید رقابت کنیم؟ در شروع بازی داور تیم را به هم می‌ریزد. بازیکن عصبانی می‌شود و نمی‌تواند بازی کند. دوستان در باشگاه‌های دیگر صحبت کردند و بازی مردانه سپاهان و ماشین‌سازی را راحت زیر سؤال بردند. به قول دوست خوبم آقای نصیرزاده بالاخره ماشین‌‌سازی برای سپاهان بازی می‌کند یا تراکتورسازی؟! ببینید یک آدم معلوم الحال در فضای مجازی چه اراجیفی می‌گوید و چه تهدیداتی می‌کند. همان آدمی که قبل از بازی ما با پرسپولیس، تهدید کرد کماکان به راحتی در فضای مجازی پست می‌گذارد و توهین می‌کند. نمی‌دانم چگونه است که او راحت به رفتارهایش ادامه می‌دهد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در ادامه اظهار داشت: ما سعی می‌کنیم خودمان را کنترل کنیم اما از آن طرف من مورد اعتراض تیم قرار می‌گیرم که چرا صحبت نمی‌کنی؟خداوکیلی این پنالتی چه بود که به ضرر ما گرفته شد. در این چند سال دو سه قهرمانی را از من گرفتند و به تیم دیگری دادند. در سالی که محروم بودیم، سه امتیاز از ما کسر شد و سه بازی بدون تماشاگر بازی کردیم، آن 7 دقیقه معروف گرفته شد. با یک تساوی در تهران قهرمان می‌شدیم. اما آنقدر بازی ادامه پیدا کرد تا یک گل بخوریم!

تابش در خصوص قضاوت فغانی در بازی دیشب گفت: قضاوت فغانی را در بازی رفت دوباره ببینید و تحلیل کنید.من تیمم را هیچ وقت تحت فشار قهرمانی قرار ندادم و به هیچ کسی هم قول قهرمانی ندادم با اینحال تمام تلاشم را کردم اما با این قضایا دیگر چگونه مقابله و مبارزه کنم؟ بالای جدول دستخوش یکسری شرایط شده است. شرایط برای رقابت مساوی نیست. ما قبلا اعتراض کردیم باز هم اعتراض می‌کنیم. تعجب می‌کنم هیچ اتفاق خاصی در بازی ما با استقلال نیفتاد اما 20 میلیون تومان جریمه شدیم. آیا جاهای دیگر را نمی‌بینند یا نمی‌شنوند که صد هزار نفر با هم توهین و فحاشی کردند؟ نمی‌دانم چه اقدامی انجام می‌شود. این تبعیض خیلی اذیت می‌کند.

مدیرعامل سپاهان در ادامه افزود: به ما تاکید می‌شود که بازیکن، مربی و مدیر مصاحبه نکند که فضا آرام شود. چشم! از آن طرف خودتان مسائلی را که تحت تاثیر خودتان است، رعایت کنید. هم زمان برگزار کردن مسابقات که دردی را دوا نمی‌کند. در فوتبال یک حرکت می‌تواند یک تیم را از نظر روحی و روانی به هم بریزد یا یک تیم را زنده کند. پنالتی که فغانی در شروع بازی گرفت یک آب سرد بود. اصلا کسی به کسی برخورد نمی‌کند. شما خودتان را جای بازیکن یا تیم من بگذارید.

وی در پایان گفت: ما امیدواریم که فصل آینده شرایط بهتر شود. دیروز بحث قهرمانی بوده است. من سعی می‌کنم سکوت کنم و در مورد تیم‌های دیگر صحبت نکنم اما چه کار کنم؟ از حق تیمم دفاع نکنم؟ دوستان من در باشگاه‌های دیگر در مورد بازی ما با ماشین‌سازی صحبت کردند، آن بازی را قضاوت کردند و شک و تردید ایجاد کردند. از این طرف هم نمی‌شود که من سکوت کنم و چیزی نگویم.

مطالب پیشنهادی

هشدار! برای ارسال و مشاهد نظر، باید در سایت عضو شوید.

طراحی و توسعه فناوری اطلاعات رایساز