جام حسرت

جام حسرت
جام حسرت

به گزارش سپاهان اف سی روز گذشته تیم فوتبال سپاهان با پیروزی براستقلال خوزستان لیگ را با 58 امتیاز به پایان رساند اما به عنوانی بهتر از نایب قهرمانی دست نیافت چرا که چند کیلومتر آنطرف تر پرسپولیس موفق شد پارس جنوبی جم را شکست دهد و برای سومین بار متوالی عنوان قهرمانی را کسب کند .

برخلاف ظواهر و پنجره های بسته و سایر مواردی که هواداران قرمزپوشان به آنها اشاره میکنند اغلب تیمهای مدعی معتقدند کار پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی  نسبت به سایر رقبا ، به دلیل حضور فاکتورهایی از قبیل کمیته داوران و وزیر و وکیل و صدا و سیما که در مواقع حساس  برای این تیم پر هوادرا نقش باد موافق را ایفا میکنند ، به مراتب راحت تر بوده است .

البته با توجه به قضاوت های شبه برانگیز بعضی داوران و تصمیمات متناقض کمیته داوران و حمایت های لفظی و عملی وزارت ورزش و حتی ارکان های بالاتر، بازگو کردن این ادعا کلام گزافی نیست اما باید دید تیم نایب قهرمان تا چه اندازه به سوگولی حکومتی در دستیابی به این عنوان که تا پیش ازین در انحصار تیم محبوب اصفهان بود یاری رسانده است .

در ادامه به لغزش هایی اشاره خواهیم کرد که یک تیم قهرمان هرگز دچار آنها نمی شود در حالی که در فصل گذشته بارها برای سپاهان رخ داد .

ناکامی سپاهان  در هفته اول مقابل صنعت نفت ابادان در ورزشگاه نقش جهان را شاید بتوان به ناآمادگی ابتدای فصل تیم مرتبط  دانست و کسب نتیجه تساوی مقابل ماشین سازی را هم با اعمال نفوذ تراکتوری ها در تیم همشری قابل توجیه خواند

اما تساوی هفته های 15 و 16 مقابل تیم های استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان نشان از عدم امادگی ذهنی تیم برای کسب عناوین بزرگ دارد . سپاهان در حالی برابر این دو تیم در مجموع دیدار رفت و برگشت 6 امتیاز را واگذار کرد که در پایان مسابقات استقلال خوزستان به لیگ پایین تر سقوط کرد و صنعت نفت آّبادان رتبه ای بهتر از نهم  کسب نکرد .

شاگردان امیر قلعه نوعی در هفته های 19 و 22 در دو دیدار مقابل فولاد خوزستان و ذوب آهن در شرایطی تن به تساوی دادند که  هر دو این مسابقات تا دقایق واپسین به سود سپاهان در جریان بودند اما عدم تمرکز بازیکنان سپاهان یا شاید تصمیمات نادرست کادر فنی موجب شد سپاهان مدعی قهرمانی چهار امتیاز را فقط برای عدم حفظ نتیجه در 10 دقیقه پایانی از دست بدهد .

همچنین تیم سپاهان در هشت بازی رودررو با تیمهای مدعی قهرمانی دو برد و دو شکست و چهار تساوی بدست آورد . طلایی پوشان مقابل استقلال تهران در استادیوم آزادی و پدیده مشهد در نقش جهان به پیروزی دست یافتند و در سایر دیدار ها به تراکتورسازی در تبریز و به استقلال در نقش جهان نتیجه را واگذار کردند و در آخر از مجموع بیست و چهار امتیاز طلایی این دیدارهای حساس و شش  امتیازی تنها موفق به کسب 10 امتیاز شده اند و چهارده امتیاز حساس را به رقبای مستقیم کورس قهرمانی واگذار کردند

این در حالیست که تیم پرسپولیس از مجموع هشت بازی رو در رو موفق به کسب سه پیروزی و پنج تساوی شده و دیداری را واگذار نکرده و مجموعا چهارده  امتیاز باارزش و بیش از همه مدعیان قهرمانی کسب کرده است

کار کادر مدیریتی و فنی سپاهان در تبدیل تیم رتبه چهاردهم و در معرض سقوط فصل بعد به عنوان نایب قهرمانی و کسب سهمیه مستقیم آسیا و حضور در مراحل نهایی جام حذفی آن هم با بودجه ای حول حوش نصف تیم های تراکتورسازی و استقلال و پرسپولیس و بدون حمایت های معنوی دست اندرکاران و عوامل رسانه ای کاری بزرگ و شایسته تقدیر است اما سپاهان برای حضور موفق در آسیا و کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر باید هوشیار تر باشد و در از دست دادن امتیازات سخت گیر تر باشد تا در انتهای مسابقات بازیکنان و هوادارانش اینچنین با حسرت به جام قهرمانی نگاه نکنند .

 

مطالب پیشنهادی

هشدار! برای ارسال و مشاهد نظر، باید در سایت عضو شوید.

طراحی و توسعه فناوری اطلاعات رایساز