چرخابی: ترکیبی هجومی از سپاهان دیدیم/ ذوب آهن حاشیه های فراوانی دارد

چرخابی: ترکیبی هجومی از سپاهان دیدیم/ ذوب آهن حاشیه های فراوانی دارد
چرخابی: ترکیبی هجومی از سپاهان دیدیم/ ذوب آهن حاشیه های فراوانی دارد

یک کارشناس فوتبال، گفت: تعویض نورافکن برای سپاهان، طلایی بود و بازیکنان سپاهان در نیمه دوم با افزایش سرعت بازی، مزد برتری خود را گرفتند. 

 

به گزارش سپاهان اف سی ، حسین چرخابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در خصوص بازی تیم سپاهان با شاهین شهرداری بوشهر، اظهار کرد: شرایط آب و هوایی بوشهر بسیار گرم است و هر تیمی در آن شهر بازی کند، دقایق ابتدایی بازی کار سختی دارد و با افت بدنی روبرو می شود. هر چقدر بازی رو به انتها می رفت و به خصوص در نیمه دوم، وضعیت برای تیم سپاهان عادی شد و در نیمه دوم سپاهان واقعی را دیدیم.

وی ادامه داد: سپاهان با ترکیب 3_3_4 بازی می کرد و مهدی کیانی در 3 نفر میانی، متمایل به عقب بازی می کرد. ترکیبی کاملا هجومی از سپاهان دیدیم و به نفع سپاهان نبود که در بوشهر تدافعی بازی کند که خوشبختانه تهاجمی بازی کرد.

 

چرخابی افزود: از آنجایی که سمت چپ بوشهر نفرات نسبتا ضعیفی داشت و بازیکنان این سمت تمایل بیشتری به نفوذ داشتند، در نیمه نخست سپاهانی ها سمت چپ را نشانه گرفته بودند و ارسال های خوبی از این سمت صورت گرفت، اما متاسفانه نیمه اول سپاهان در ضربات آخر موفق نبود. 

 

وی ادامه داد: تعدادی کرنر نیز به دست آوردند و با وجود این که بیشتر ضربات سر را سپاهانی ها می زدند، اما خوب از این موقعیت ها استفاده نمی کردند.

 

چرخابی با اشاره به شرایط بازی در نیمه دوم، خاطرنشان کرد: از آنجایی که تیم سپاهان به ارسال از طرفین توجه داشت، در نیمه دوم تیم شاهین راه های نفوذ از کناره ها را بست. این اتفاق منجر به باز شدن دفاع تیم بوشهر شد که سپاهان نیز 2 گل خود را از عمق دفاع تیم بوشهر به ثمر رساند.

 

وی در رابطه با تعویض امید نورافکن، افزود: تعویض نورافکن برای سپاهان، فوق العاده طلایی بود. عملکرد سریع این بازیکن منجر به افزایش پاس میان بازیکنان در نیمه شاهین شد و نهایتا گل اول نیز با ارسال نورافکن در نقطه کور دفاعی شاهین توسط کومان به ثمر رسید. گل دوم نیز شاهکار نورافکن بود که پاس عمقی بسیار خوب داد.

 

چرخابی ادامه داد: نیمه دوم سپاهان سرعت بازی را بیشتر کرد و مزد برتری خود را گرفت. تیم شاهین در طول بازی فقط دو موقعیت در اواخر بازی آن هم به دلیل بازی رو به جلو سپاهانی ها داشت و شاهین در این بازی حرفی برای گفتن نداشت. اگر تیم بوشهر بخواهد در لیگ باقی بماند باید چند بازیکن خوب جذب کند.

 

این کارشناس فوتبال در ارتباط با بازیکنان چند پستی که سپاهان جذب کرده است، اظهار کرد: بازیکن چند پستی مانند مهندسی است که توانایی انجام چند کار را دارد و آن مهندس برای مجموعه قابل احترام است. حُسن بازیکن چند پستی این است که مربی هیچ گونه دل نگرانی از مصدومیت و محرومیت دیگر بازیکنان ندارد. در بازی روز گذشته سپاهان، استنلی و حسینی را در اختیار نداشت و دیدیم که این غیبت ها به چشم نیامد و بازیکنان چند پستی جایگزین آن ها بودند.

 

وی با اشاره به عملکرد مهدی کیانی خاطرنشان کرد: مهدی کیانی بازیکن فوق العاده زحمت کشی است و شاید بازی تماشاگر پسندی نداشته باشد. برای من مشخص بود که کیانی بهترین هافبک خواهد شد و خوشبختانه این اتفاق افتاد. پیدا کردن جانشین نیز برای این بازیکن سخت است.

 

چرخابی افزود: باید صبر کنیم تا چند بازی از لیگ بگذرد و حریف سختی نیز برابر سپاهان قرار بگیرد تا بتوانیم شرایط را بهتر بررسی کنیم، اما خوشبختانه سپاهان مشکل حاشیه ای ندارد.

 

این کارشناس فوتبال در خصوص تیم ذوب آهن ادامه داد: ذوب آهن برعکس سپاهان است و حاشیه های فراوانی دارد. این تیم در آسیا به جای آن که به فکر تقویت خود باشد با از دست دادن 3 نفر از مهره های اصلی، خود را ضعیف کرد.

 

وی افزود: واقعا یکی از شب های بد فوتبالی من بود که شکست ذوب آهن برابر تیم عربستانی را دیدم. البته از شرایط مالی باشگاه ذوب آهن اطلاعی نداریم و نمی توانیم پیش داوری کنیم، اما به عنوان یک ایرانی از آن شکست ناراحت شدم. ای کاش وقفه میان بازی ها نمی افتاد که الاتحاد خود را تقویت کند و ذوب آهن با شرایط نامناسبی مواجه شود.

 

چرخابی با اشاره به بازی ذوب آهن برابر سایپا نیز خاطرنشان کرد: در بازی با سایپا نیز دیدیم که ذوب آهن بازی 2 بر صفر برنده را 3 بر 2 شکست خورد و در طول بازی نیز مشخص بود که هر لحظه ممکن بود ذوب آهن بازی را از دست بدهد.

 

وی در ارتباط با راحت گل خوردن ذوب آهن ادامه داد: دفاع تیمی ذوب آهن در این بازی ضعیف عمل کرد. زمانی که فاصله بین خطوط باشد، مهاجمین به راحتی حرکت می کنند و به راحتی آسیب می زنند. البته ذوب آهن بسیاری از گل ها را در بازی با الاتحاد و سایپا روی ضربات ایستگاهی خورد.

 

این کارشناس فوتبال، افزود: این ها مشکلاتی است که علیرضا منصوریان باید بر آن واقف باشد و آن را برطرف کند. با رفتن سعید آذری مدیریت جدید باشگاه و کادر فنی باید این مسائل را پیدا کنند و به خوبی آن را برطرف کنند.

 

چرخابی ادامه داد: قطعا با اضافه شدن بازیکنان سرباز ذوب آهن و خلعتبری کمک زیادی به ذوب آهن می شود. نمی خواهیم ذوب آهن فقط در لیگ حضور داشته باشد و دوست داریم وارد مسابقات آسیایی شود که برای آسیایی شدن باید برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

سردبیر

سپاهانی بودن هویت ماست

مطالب پیشنهادی

هشدار! برای ارسال و مشاهد نظر، باید در سایت عضو شوید.

طراحی و توسعه فناوری اطلاعات رایساز